SZANOWNI RODZICE!

Zapraszamy do udziału w charytatywnym kiermaszu świątecznym, organizowanym w Karmelkowym Zakątku (przy ul. Wąchały 7) w dniach:

  • 14-22.12.2017 w Żłobku
  • 19-22.12.2017 w Przedszkolu

Całkowity dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych, przeznaczony zostanie na rehabilitację Gabrysi Wojtasik.

W powyżej wymienionych dniach można również przynosić nakrętki, które również zostaną przekazane na rzecz chorej Gabrysi.

INFORMACJE  O GABRYSI WOJTASIK
Gabrysia przyszła na świat niespodziewanie, 25 grudnia 2009 roku o godzinie 18:35 w 25 tygodniu ciąży siłami natury. Ważyła 590g i mierzyła 32cm. W trakcie porodu lekarze ciągnęli ją za nóżkę, stąd ma w niej dokuczliwe przykurcze. Poza tym połamali jej żebra.
Gabrysia została przewieziona do specjalistycznego szpitala dziecięcego gdzie jej rodzice otrzymali informację, że stan dziewczynki jest krytyczny i raczej nie ma szans na przeżycie.
A mimo to po kilku miesiącach badań, terapii, stosowania odpowiednich leków, 30 kwietnia 2010 r. Gabrysia została wypisana do domu.

 Główne problemy Gabrysi to:

– retinopatia wcześniacza V stopnia (po prostu nie widzi nic),

– nadciśnienie wrotne,

– dysplazja oskrzelowo-płucna

– opóźnienie rozwoju psychoruchowego

– słabe przybieranie na wadze i częste wymiotowanie.

Gabrysia wymaga specjalistycznej diety, jak najczęstszej rehabilitacji, opieki wielu specjalistów: neurologa, gastrologa, okulisty, terapeuty widzenia, neurologopedy, rehabilitanta itp.

Dziewczynce dokucza wiele rzeczy, ale można sobie z tym radzić. Rodzice Gabrysi robią co mogą, ale wszystko co może pomóc ich córce niestety nie jest za darmo. Nikt nie rozdaje ot tak pomocy. 
O wszystko muszą się bardzo starać, a i tak napotykają na liczne bariery tworzone przez NFZ, lekarzy, terapeutów.

Dlatego Gabrysia zwróciła się do Nas z wielką prośbą o pomoc.
„Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością”. Jan Paweł II