Grupa Puchatków w drugim semestrze roku szkolnego wzięła udział w konkursie dla dzieci „Smoczuś Krakowski”. Jego istotą było poznanie krakowskich legend i regionu. Organizatorami tego programu byli: Stowarzyszenie Szersze Horyzonty, Wojewódzka Biblioteka Publiczna oraz autorka książek dla dzieci p. Ewa Stadtmuller przy współudziale Akademii Żakowskiej.

Program ten składał się z trzech etapów. Pierwszym z nich były zajęcia prowadzone przez organizatorów w naszym przedszkolu, podczas których Przedszkolaki poznały kilka legend krakowskich. Drugi etap stanowiła wycieczka do Rynku. Puchatki miały okazję zwiedzić miasto i zapoznać się z jego historią. Ostatnią częścią programu był konkurs plastyczny. Dzieci miały za zadanie w grupach kilkuosobowych przedstawić dowolną legendę krakowską za pomocą historyjki obrazkowej.

Dwie drużyny z naszej grupy otrzymały wyróżnienie w konkursie. Na galę rozdania nagród, która miała miejsce w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej udał się jeden Przedszkolak – Radosław Szatkowski, który godnie reprezentował całą grupę. Dzieci otrzymały dyplomy i torebki wypełnione prezentami. Uśmiech na twarzy każdego Przedszkolaka udowodnił, że było warto!