W ubiegłym tygodniu, od 16 do 20 kwietnia 2018 w najmłodszej przedszkolnej grupie Smerfów realizowany był projekt DRZEWO. Dzieci wraz z Paniami badały właściwości drzew na spacerze. Nie zabrakło prac plastycznych oraz plakatu, który rodzice mogli podziwiać w szatni. Smerfy dowiedziały sie co można zrobić z drewna, jakie są rodzaje drzew oraz w jaki sposób można je chronić.
Wspaniałym zakonczeniem projektu był Karmelkowy Dzień Ziemi i akcja „Zielony czas pomagania” zorganizowany przez rodziców 21.04 na boisku przedszkolnym.

PODZIĘKOWANIA:

Serdecznie dziękujemy uczestnikom akcji „Zielony czas pomagania”, a w szczególności p. Ewie Kumek (organizatorce akcji), wszystkim Rodzicom i przedszkolakom grupy Smerfów (przy ul. Wąchały 7), wolontariuszom z firmy Schenker, którzy z wielkim poświęceniem wykonali wiele prac porządkowych na boisku szkolnym w ramach Karmelkowego Dnia Ziemi.
Kilka słów o akcji „Zielony czas pomagania” i sponsorach:
Wolontariat pracowniczy firmy spedycyjnej DB Schenker ma już wieloletnią tradycję https://www.dbschenker.com/pl-pl/o-nas/wolontariat-pracowniczy. W sobotę w naszym Przedszkolu odbyła się akcja dotycząca Dnia Ziemi i Zielonego Czasu Pomagania. Rodzice dzieci z grupy Smerfów, wspierani przez wolontariuszy z DB Schenker uporządkowali teren boiska przedszkolnego. Pomalowali bramki piłkarskie, piaskownicę, płotki, skosili trawę, zasadzili żywopłot i stworzyli warzywniak w którym dzieci posadziły sadzonki poziomek, truskawek, rzodkiewkę i inne warzywa. Przygotowali również poczęstunek dla naszych – zabawianych przez panią animatorkę – pociech. Na koniec dzieci które uczestniczyły w Karmelkowym Dniu Ziemi otrzymały upominki w podziękowaniu za wspólne jego świętowanie. Projekt wsparły też firmy partnerskie takie jak : lider wśród producentów opakowań w Polsce Tetra Pak – która zapewniła wodę i soczki dla uczestników ( idealne na upalną pogodę) https://www.facebook.com/TetraPak.Polska Pan Wojciech Laśkiewicz https://www.facebook.com/wojciech.laskiewicz który przygotował przepyszne słodkości, firma Auto-częsci RABEST https://www.facebook.com/ARCZESCI/ oraz FRB ADREM http://domy-dachy.euza wsparcie techniczne i transport. Dziękujemy również wszystkim kurierom, przewoźnikom i pracownikom DB Schenker którzy finansowo wsparli akcję. Serdecznie dziękujemy za wkład pracy własnych rąk rodzicom Smerfów i wolontariuszy firmy spedycyjnej. Wiemy że poświęcenie swego wolnego czasu nie jest łatwą sprawą, ale ufamy że ta praca przynosła Wam wiele satysfakcji. Dlatego już teraz liczymy że spotkamy się razem na Świątecznym Czasie Pomagania 🙂