Skip to main content

Zajęcia Adaptacyjne Do Przedszkola

Pierwsze pójście do przedszkola to trudne przeżycie zarówno dla dziecka, jak i jego rodziny. Warto zatem przygotować się na nowe doświadczenia.
Trudności jakie dzieci napotykają w procesie adaptacji do nowego środowiska, wiążą się na ogół z zagrożeniem poczucia bezpieczeństwa. Nowa sytuacja, nowe warunki, nowe otoczenie budzą w dziecku niepokój i niepewność. Dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby dla każdego dziecka te ważne doświadczenia społeczne były pozytywne.
Przebieg procesu adaptacji zależy od ogólnego poziomu rozwoju psychoruchowego dziecka i ma charakter indywidualny. W związku z tym prowadzone przez nas zajęcia adaptacyjne są indywidualnie dostosowane do potrzeb dzieci, które zamierzają rozpocząć swoją przedszkolną przygodę. Rodzinna atmosfera, małe grupy oraz indywidualne podejście, jakie zapewniamy, znacznie ułatwiają rozpoczęcie tego nowego etapu w życiu dziecka.
Na naszych zajęciach dzieci będą miały możliwość na przygotowanie się do zabawy i współpracy w grupie rówieśniczej, jak również na rozwijanie swojego potencjału intelektualnego, społeczno-emocjonalnego oraz ruchowego.
W czasie zajęć zapewniamy:
zabawy swobodne w grupie rówieśników, gry i zabawy ruchowe, plastyczne, muzyczne, zabawy relaksujące i pogłębiające więź z opiekunem,
naukę zasad współżycia z dziećmi i dorosłymi (poprzez zabawę i przy okazji), ćwiczenia rozwijające zmysły: wzrok, słuch, dotyk, równowagę,
zabawy logopedyczne, zabawy z językiem angielskim.
Dziecko na zajęciach przebywa samo pod opieką prowadzących zajęcia. W razie potrzeby istnieje możliwość przebywania rodzica na sali – to rodzic w porozumieniu z dzieckiem podejmuje decyzję, kiedy się rozstać. Każdemu dziecku może towarzyszyć ulubiona przytulanka. Dziecko przynosi z sobą buciki na zmianę. Materiały potrzebne do pracy zapewnia organizator.
WAŻNE INFORMACJE:
Zajęcia dla dzieci w wieku minimum 2 lata ,1 x w tygodniu, 3 godziny. Zajecia odbywają sie w każdą środę od 15 kwietnia do 24 czerwca, w godzinach 10:00 – 13:00.
Zgłoszenia mailowe: mailto:familyproject@centrumrodzinki.pl lub telefoniczne: Agnieszka 781 336 341, Barbara 606 824 879
Zapisy w miarę wolnych miejsc.
Zapis na zajęcia nie oznacza przyjęcia dziecka do Przedszkola KARMELKOWY ZAKĄTEK przy ul. Motarskiego 4.
Koszt pojedynczych zajęć wynosi: 60 zł – płatne z góry na konto Family Project. Karnet miesięczny wynosi: 220 zł – płatne z góry na konto Family Project.
Rodzic/opiekun prawny wnosi opłatę po zakwalifikowaniu dziecka na zajęcia oraz podpisaniu umowy.
Zajęcia odbywają się w FAMILY PROJECT Sp. z o.o. przy ul. Motarskiego 4 w Krakowie (na terenie Przedszkola KARMELKOWY ZAKĄTEK)
W przypadku większej liczby zgłoszeń i możliwości placówki istnieje szansa na utworzenie kolejnych grup.

Wydarzenie facebook: https://www.facebook.com/events/242929420066490